//
you're reading...
Prace ze sprawozdaniami

Historia firmy

Firma „Puma” została założona w 1948 roku przez Rudolfa Dasslera, brata Adi Dasslera, który założył konkurencyjną firmę „Adidas”. W tym samym roku firma wprowadziła na rynek swój pierwszy but piłkarski Puma ATOM.

W 1949 roku ruszyła produkcja w Herzogenaurach (Niemcy), gdzie mieści się obecnie siedziba zarządu firmy. Dwa lata później wyroby „Pumy” trafiły na rynki zagraniczne – początkowo do Szwajcarii i USA.

W 1960 roku firma wprowadziła na rynek pierwsze sportowe buty z wykorzystaniem rozwiniętej technologii „wulkanizacji”.

Dziś akcje PUMA International w ok.55% posiadają Niemcy, natomiast ponad 40% Warner Bros ze Stanów Zjednoczonych, reszta akcji podzielona jest na Giełdzie.

W Polsce firma PUMA pojawiła się na okres około 2 lat w 1986 roku, ale tylko z 1 sklepem detalicznym, w którym można było zakupić towary jedynie za walutę ($).

Później produkty PUMA były sprowadzane na zasadzie dystrybucji przez firmę Avtiv Sport. Poprzez tą firmę sprowadzano również marki konkurencyjne, jak Reebok, Nike, czy Champion.

Firma PUMA Polska Sp. z o.o. natomiast pojawiła się pod koniec roku 1996 z siedzibą w Piasecznie. Tam też powstały magazyny i stamtąd prowadzono sprzedaż hurtową.

PUMA Polska niestety nie jest bezpośrednim odbiorcą towarów od PUMA International z siedzibą w Niemczech (Herzogenaurach). Szefowie PUMA International uważają Europę wschodnią za dzikie tereny, w związku z czym takie kraje jak Węgry, Czechy, Rosja, czy Polska odbierają towar z tzw. drugiej ręki, w tym przypadku od PUMA Austria, swoich bezpośrednich zwierzchników.

Skupiając się na oddziale w Polsce, siedziba firmy znajduje się w Centrum Warszawy, przy ul.Ogrodowej 58, natomiast magazyny PUMA są niezmiennie od 1996 roku w Piasecznie.

W sumie punktów sprzedaży w Polsce PUMA posiada ok.260, w tym:

  • 56 stoisk z meblami firmowymi PUMA
  • 20 sklepów monobrandowych
  • 7 sklepów firmowych PUMA
  • 4 sklepy fabryczne PUMA

PUMA Polska Sp. z o.o. zatrudnia 111 osób w całej Polsce, z czego 24 osoby pracują w siedzibie, 10 osób w magazynach i 77 osób w sklepach firmowych i fabrycznych.

W Polsce firma istnieje od 26.09.1996 roku na czas nieokreślony jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Kapitał zakładowy spółki w całości należy do jedynego udziałowca Austria PUMA Dassler Gmbh, Salzburg.

About pracemagisterskie

Piszę prace magisterskie

Dyskusja

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: